Bütün workshoplarımda söylediğim tek bir şey var, lütfen stüdyoya girmeden önce egonuzu bir ceket gibi çıkarıp kapının önüne koyun. Lütfen uyumlu bir kişi olarak gelin. İnsanları rahatsız edecek bir ego ortaya koymayın.

Oyuncuların egoları gerçekten görmek istediğimiz karaktere oyuncuları çok uzaklaştırmaktadır. Bu da kısaca zaman kaybı.

Altta yatan motivasyonunuz olarak sahneyi oynarken performansınız beğenilmek ve kabul edilmek üzerine kurmayın ve bununla fazla meşgul olmayın. Bu doğal olarak, güvensizliğinizi gözler önüne serer.

Kibar, profesyonel olun ve stüdyoya girdiğinizde zaten karakterin içine girersiniz. Buna hazır olun.

Ego kişisel kimliğimiz, kişinin tamamı, kendisidir. Ego merkezli olmak benmerkezci olmak ve sistematik olarak bencil olmaktır. Aşırı derecede ego merkezli olanlar, ahlaklarını ahlak kurallarından ziyade kişisel çıkarlara dayandırmaktadır. Egomani anormal özsaygı, kendinden bahsetme alışkanlığı, sadece kendini düşünme ve genel olarak çok fazla özsaygı ile hareket etmektir.

Yeteneğini en çok beğendiğiniz o muhteşem oyuncuların tümü, bir prodüksiyona dahil oldukları her anda kendilerinden şüphe etmektedirler.

Güzelliklerine veya kas gücüne değil; yaptıkları filmlere, oyunculuklarına bayıldığınız o müthiş oyuncuların tümünün insan davranışına yönelik kendiliğinden gelen bir ilgileri ve merakları bulunmaktadır. Hepsi kendi içlerine dönmeyi, travmaları ile yüzleşmeyi, hayatına bakmayı, gerektiğinde bunu cebinden çıkarmayı bilir. Meditasyon yapar, nefes çalışır. Kendi ile yüzleşir ve en önemlisi kendisini çok sever. Bunu egosal bir yerden anlamamak gerekir. Bir çoğu düzenli yoga yapar. Bu tür çalışmalar ışıklarını yukarıda tutar.

Onlarla kendinizi bağdaştırabiliyor musunuz?

“Star olacağım” veya “Sinema filmlerinde, diziler de fırtına gibi eseceğim” gibi ifadeler kullanan bir öğrenci olduğunda, bu kişinin büyük bir hayal kırıklığına uğramasından korkarım. Elbette, oyuncu olarak, verecek değerli bir şeyiniz olduğuna inanmalı ve ümit etmelisiniz. Ayrıca, öğrenme sürecine devam etmeye de açık olmak zorundasınız ve tüm kalbiniz ve ruhunuzla oyuncu olmak istemelisiniz; dünyada başka hiçbir şey size anlam ifade etmemelidir. Ayrıca, yürekten bildiğiniz gibi başarı için çabalamak zorlu bir yoldur ve her zaman oraya varamama ihtimali bulunmaktadır. Bununla birlikte, azmetmeli ve işinizi mükemmelleştirmeye devam etmelisiniz; oyunculuk yapmak ve sizi mutlu eden ve canlı heyecanlı hissettiren şeyleri öğrenmek ve yapmak için yerel tiyatrolarda ve hatta çok çok çok uzaklardaki tiyatrolarda küçük roller için ağ kurmalı ve seçmelere katılmalısınız.

Öğeyi Oyla
(16 oy)

ATÖLYELER

BLOG MAKALELER